Opieka nad osobą leżącą – jakie wyroby chłonne wybrać

Z nietrzymaniem moczu borykają się przeważnie osoby starsze, u których występują choroby neurologiczne. W takich przypadkach oddawanie moczu może być niekontrolowane lub znacznie nasilone. W wyniku różnych urazów problem ten może pojawić się również u młodszych osób. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju wyroby chłonne, które dają poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Szczególnie jeśli chodzi o osoby leżące, które nie są w stanie samodzielnie wstać do toalety. W takim przypadku bardzo ważne jest określenie stopnia nietrzymania moczu, a następnie dobranie odpowiednich produktów. Jak zwiększyć komfort oraz dobrać odpowiednie wyroby chłonne dla osoby leżącej? Czym kierować się przy wyborze? Odpowiedź na te pytania znajduje się w poniższym tekście.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru

Kluczową informacją jest stopień nietrzymania moczu. Na tej podstawie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni wyrób chłonny, który będzie najlepiej odpowiadał na potrzeby chorej osoby. W przypadku osób leżących, mamy najczęściej do czynienia ze stopniami średnimi, a nawet bardzo ciężkimi. Następnie stajemy przed wyborem odpowiedniego rozmiaru. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt ciasny lub zbyt duży produkt nie będzie prawidłowo spełniał swoich funkcji. W większości przypadków potrzebujemy do tego obwód talii i bioder. Świetnym wyborem są pieluchomajtki dla dorosłych z regulowanym pasem biodrowym. Ważnym aspektem, zarówno dla osoby leżącej jak i jej opiekuna jest wygoda zakładania. Pieluchy anatomiczne dla dorosłych mogą początkowo przysparzać trochę trudności, ponieważ posiadają dodatkowy element, jakim są majtki chłonne. Ich zaletą jest jednak to, że idealnie dopasowują się do ciała i są polecane zarówno dla osób o drobnej budowie ciała, jak i dla tych, mających problem z otyłością.

Na jaki wybór chłonny postawić

W przypadku osób leżących możemy stosować każdy rodzaj wyrobu chłonnego. Istotny jest tutaj odpowiednio dobrany rozmiar oraz prawidłowe założenie. Jednak w tym przypadku najlepiej sprawdzają się pieluchomajtki dla dorosłych, które są elastyczne i gwarantują swobodę ruchów. Taki produkt nie przesuwa się na ciele, nie powoduje podrażnień oraz otarć i zapewnia doskonałą ochronę. Dobrym rozwiązaniem są także klasyczne pieluchy zapinane na rzepy, których założenie nie sprawia większych kłopotów.

Bez względu czy wybierzemy pieluchy anatomiczne dla dorosłych, czy może jednak pieluchomajtki, musimy zwrócić uwagę na stopień ich chłonności oraz rozmiar. W ten sposób zapewnimy osobie leżącej wysoki komfort i swobodę. Na rynku jest wiele modeli, które z pewnością sprawdzą się w każdym, nawet najcięższym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *