Dieta pomocna w walce z cellulitem

Informacji na temat cellulitu można znaleźć bardzo dużo. Niektóre są zgodne z prawdą, inne nieco się z nią mijają, w mity, że cellulit atakuje tylko osoby mające problem z nadwagą lub, że wystarczy tylko stosować krem antycellulitowy, który w dwa tygodnie upora się z problemem chyba już nikt nie wierzy. Prawdą jest, że walka z cellulitem wcale nie jest łatwa, ale możliwa do wygrania, jeśli się ma wiedzę na temat właściwego postępowania ze skórą, na której się on pojawił, ale i na działaniu od wewnątrz. Nie od dziś wiadomo, że należy pić duże ilości wody, ćwiczyć i zmienić dietę. No właśnie, na jaką?

Produkty, które pomogą zmniejszyć cellulit

Dieta, która ma pomóc w problemie pojawienia się cellulitu, powinna być przede wszystkim bogata w błonnik oraz w witaminę C, która oczyszcza organizm. Produkty wysoko przetworzone nie będą tutaj naszym sprzymierzeńcem, tak samo jak te smażone, czy zawierające cukry proste. Do diety warto natomiast włączyć:

  • Zieloną herbatę
  • Produkty pełnoziarniste
  • Buraki
  • Brokuły
  • Jajka
  • Kiełki fasoli
  • Banany
  • Kurkumę
  • Szparagi

Te produkty przyspieszają metabolizm, usuwają toksyny z organizmu oraz są źródłem wielu witamin. Brokuły dodatkowo, dzięki zawartości kwasu liponowego, zapobiegają procesowi twardnienia kolagenu w skórze. Jeśli nie ma możliwości, by zapewnić organizmowi dostatecznej ilości witamin oraz składników redukujących tkankę tłuszczową, można sięgnąć po tabletki na cellulit, które pomogą się z nim rozprawić. Ilość dostępnych na rynku tabletek na cellulit jest na tyle duża, że można mieć problem z wyborem. Tu z pomocą przychodzą rankingi, takie jak: https://vesmed.pl/tabletki-na-cellulit-ranking/, dzięki którym można porównać dane preparaty i poczytać komentarze kobiet, które już je brały i podzieliły się efektem ich stosowania.

Czego absolutnie unikać, chcąc się pozbyć cellulitu

Czasem upodobania w spożywaniu potraw są tak silne, że z trudem przychodzi wyeliminowanie żywności, która sprzyja powstawaniu cellulitu. Wówczas dobrą metodą jest stopniowa zamiana szkodliwych produktów i zastępowanie ich innymi. Tak może być w przypadku tłuszczy, które z powodzeniem można zamienić na te zdrowsze, takie jak oliwa z oliwek zamiast masła, czy smalcu. Natomiast proces przygotowywania posiłków również ma duże znaczenie. Zamiast smażenia ulubionych dań, można przygotować je na grillu, upiec w piekarniku lub ugotować na parze. Z czasem te drobne nawyki wejdą w krew na tyle, że staną się zwykłą codziennością, a przy okazji pożegnaniem z cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *