Narzędzia do chirurgi refrakcyjnej

Chirurgia refrakcyjna to dziedzina medycyny wywodząca się z okulistyki. Skupia się ona na leczeniu poprzez zabiegi i operacje, których celem jest całkowite usunięcie lub znaczne zmniejszenie wad wzroku oraz ewentualnych defektów. Termin ten odnosi się zarówno do zabiegów wykonywanych na powierzchni gałki ocznej, jak i też w jej wnętrzu. By było to możliwe, konieczne są specjalistyczne narzędzia, o których chcielibyśmy dziś opowiedzieć kilka słów.

Najczęściej stosowane techniki i narzędzia

Oko ludzkie jest skomplikowanym organem o bardzo delikatnej strukturze, dlatego też jakakolwiek interwencja musi być przeprowadzana przy zastosowaniu precyzyjnych narzędzi kierowanych pewną ręką chirurga. Rozwój technologii pozwala na stosowanie nowoczesnych technik takich jak wiązki lasera, materiały hydrofobowe oraz inne innowacyjne procedury wchodzące do szerokiego użytku, by jeszcze skuteczniej leczyć zaburzenia wzroku.
W zabiegach takich jak keratektomia fotorefrakcyjna stosuje się specjalistyczny laser, który pomaga przywrócić poprawne widzenie, poprzez modelowanie warstwy komórkowej rogówki. Także w przypadku zabiegów takich jak cross linking, stosuje się specjalistyczne urządzenia emitujące światło o odpowiedniej częstotliwości. Praktycznie każda technika chirurgii refrakcyjnej opiera się na stosowaniu zaawansowanych rozwiązań i skomputeryzowanych maszyn. W chirurgii wykorzystuje się też drobny sprzęt, który także przynosi pacjentom ulgę i możliwość powrotu do normalnego życia.

Drobny sprzęt medyczny

Chirurgia refrakcyjna to także implanty rogówkowe, kolagenowe opatrunki, czy też narzędzia chirurgiczne takie jak epikeratom. Wszystko to wykonywane jest z nowoczesnych, bezpiecznych i trwałych materiałów, dzięki czemu nawet skomplikowane zabiegi przebiegają skutecznie i z małą ilością powikłań.
Tego rodzaju sprzęt produkowany jest przez specjalistyczne firmy, a w naszym kraju dystrybuowany przez profesjonalnych dostawców materiałów medycznych takich jak sklep MDT.pl, który już od lat świadczy usługi zarówno dla prywatnych, jak i państwowych placówek medycznych. Warto zajrzeć na strony tego sklepu, by samemu przekonać się o wysokiej jakości znajdujących się tam produktów: https://www.mdt.pl/12,chirurgia-refrakcyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *