Problem brudnych mebli

Sprzątanie to uciążliwy obowiązek, który musimy wykonywać, aby utrzymywać nasze domy w czystości. Odkurzanie, wycieranie kurzy, mycie okien, łazienki to uciążliwe czynności, jednak koniecznie. Często brakuje nam czasu na ich wykonanie, co skutkuje bałaganem. Niektórzy mogą sobie pozwolić na zatrudnienie firm sprzątających. Z takich usług korzystają ludzie, którzy dużo czasu spędzają w pracy i nie mają czasu, aby samemu posprzątać. Również osoby starsze, które nie mają sił wynajmują takie firmy.

Dbanie o meble

Szczególnie problematycznie jest dbanie o meble wypoczynkowe. Fotele, narożniki, kanapy, tapczany są wykonywane z różnych materiałów, takich jak skóra naturalna, sztuczna skóra, welur, zamsz, tkanina bawełniana. Czasem trudno jest je doczyścić, ponieważ w porównaniu do innych mebli nie wystarczy zwykłe wytarcie.
Skuteczne czyszczenie wspomniany mebli jest niewątpliwie problematyczne. Wiele może dać regularne odkurzanie ich z użyciem specjalnej nakładki do odkurzacza z włosami, która nie spowoduje jej zniszczenia.

Tłuste plamy

Problem pojawia się wtedy, kiedy na nasz fotel, kanapę lub narożni coś się wyleje lub ubrudzimy ją czymś tłustym. Pozbycie się takich plam jest bardzo trudno. Niektóre meble są wykonane z łatwoczyszczących tkanin co jest dużym ułatwieniem. Możemy również korzystać z mokrej ściereczki oraz specjalnych środków chemicznych. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym, aby nie zniszczyć materiału. Środki czyszczące powinny być dobrane do materiału z którego wykonane są meble. Niektórzy preferują domowe metody polegające na użyciu sody, octu, wody z solą i tym podobnych.
W cięższych przypadkach z pomocą przychodzą specjalne firmy i pralnie chemiczne. Oferują one skuteczne czyszczenie narożnika, wypoczynku, tapczanu i innych mebli. Posiadają one szeroką wiedzę i potrafią doskonale dobrać metodę czyszczenia do materiału i plamy. Używają wysoce specjalistycznych środków, urządzeń i metod, jak na przykład czyszczenie parą wodną.
Pomimo, że ceny takich usług są dość wysokie mogą dać one naszym meblom drugie życie i uchronić nas przed wymianą na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *