Jak wyregulować okna PCV

Zabiegi takie jak regulacja i konserwacja okuć okiennych to czynności, które regularnie powinni wykonywać właściciele wszystkich okien PCV. Proces ten pozwala na zwiększenie żywotności okien oraz umożliwia wyeliminowanie problemów nieszczelnościami okien czy ich otwieraniem i zamykaniem. Kiedy zdecydować się na regulację okien z PCV? Jak samodzielnie ją wykonać? Podpowiadamy!

Regulacja okien ze stolarki PCV – kiedy wykonać


Większość okien PCV zużywa się na skutek ich codziennej eksploatacji oraz oddziaływania czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, zmiany temperatury czy narażenie na kontakt z wilgocią. W efekcie opadają one i zmieniają położenie, co przekłada się na powstawanie problemów z nieszczelnością okien oraz trudności z ich otwieraniem i zamykaniem. W takich właśnie sytuacjach oraz przed każdym zbliżającym sezonem letnim lub zimowym, warto zdecydować się na regulację okien ze stolarki PCV. Można ją przeprowadzić samodzielnie w prosty sposób bez konieczności zatrudniania specjalistycznej pomocy.

Regulacja okien – jak wykonać


Regulacja okien to czynność pozwalająca na dostosowanie docisku skrzydła do ramy lub wyrównanie jej położenia. Ociągnięcie tego efektu jest możliwe poprzez wyregulowanie okuć umieszczonych w zawiasie, które odpowiedzialne są za prawidłowe położenie skrzydeł okiennych. Zwiększeni siły docisku w celu uszczelnienia okien na zimę, możliwe jest poprzez przesunięcie rolek ryglujących do położenia, w którym będą one znajdowały się bliżej uszczelek. Następnie warto sprawdzić, czy nie występują problemy przy otwieraniu lub zamykaniu okna. Z kolei latem, chcąc poprawić wentylację pomieszczeń warto postąpić odwrotnie i doprowadzić do zapewnienia nieszczelności okna, która sprawi, że w mieszkaniu będzie panowały przyjemniejsze warunki.

Stolarka PCV – gdzie kupić wysokiej jakości okna


Regulacja okien wykonanych z materiału, jakim jest stolarka PVC nie jest trudną czynnością. Jednak proces ten wymaga regularnego wykonywania w przypadku posiadanie okien, które często opadają i zmieniają swoje położenie. W przypadku wyboru wysokiej jakości produktów, taka konieczność pojawia się zdecydowanie rzadziej i głównie ogranicza się do sezonowej regulacji związanej ze zmianą pór roku. Z tego względu, decydując się na zakup okien warto sięgać po produkty od renomowanych dostawców, takich jak producent okien PCV Ola Sp. z o.o., którego usługi będą gwarancją zakupu wysokiej jakości okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *