Zastosowanie szyn zgryzowych

Choroby stawu skroniowo-żuchwowego stają się coraz bardziej popularne i zaliczane są do jednych z najczęstszych problemów, z którymi pacjenci zgłaszają się do dentystów. Skalę zjawiska dobrze obrazują liczby – szacuje się, że z zaburzeniami narządu żucia o różnym nasileniu (od lekkiego, aż po zaawansowany), boryka się nawet 80-90 procent populacji. Dolegliwości na tym tle stanowią już chorobę cywilizacyjną. Występowanie tego typu problemów jest w dużym stopniu warunkowane względami psychofizycznymi – stres jest jednym z najważniejszych czynników etiologicznych. Skutecznym środkiem ortodontycznym stosowanym w terapii, jest szyna zgryzowa.

Profesjonalny środek natychmiastowej pomocy

Uporczywy, powtarzający się ból głowy, to często główny powód, który kieruje osoby z problemami związanymi ze stawami skroniowo-żuchwowymi do lekarza. Kiedy pacjent, zwykle po wcześniejszym nieudanym leczeniu objawowym, trafia do dentysty, w pierwszej kolejności wdraża się szynoterapię, która efektywnie odciąża stawy i nadmiernie napięte mięśnie, a w konsekwencji prawidłowo rozkłada siły okluzyjne wewnątrz jamy ustnej. Prowadzi to do eliminacji lub znacznego zmniejszenia dolegliwości bólowych, a także przywraca prawidłowy zakres ruchu szczęki i zatrzymuje pogłębianie się procesu chorobowego – stanowi więc ulgę dla pacjenta, a dla lekarza wstęp do dalszego leczenia – najczęściej ortodontycznego i protetycznego.

Jaką szynę wybrać

Szyny zgryzowe dzielą się na wiele rodzajów i podtypów. Na naszej stronie internetowej – sklep.marrodent.pl, znajdziesz różne modele szyn Aqualizer, stworzone przez firmę Bausch: https://sklep.marrodent.pl/szyna-zgryzowa-aqualizer-bausch.html. Cieszą się one uznaniem zarówno lekarzy, jak i pacjentów, ze względu na szybkie działanie w zakresie zmniejszenia napięcia mięśni i stawów, a tym samym ulgę, jaką dają. Dużym uprawnieniem jest wykorzystanie bardzo wygodnego systemu wodnego – szyny są wypełnione wodą destylowaną i automatycznie ustawiają odpowiednią pozycję żuchwy, dopasowując się do warunków anatomicznych. Przywracając równowagę, zapobiegają typowemu dla bruksizmu skupianiu się nadmiernych sił na pojedynczych zębach, co w konsekwencji prowadzi do ich rozchwiania i problemów ze szkliwem – użycie szyn Aqualizer pozwala uniknąć tych kłopotów.

W ofercie sklepu Marrodent znajdziesz dopasowane do potrzeb i indywidualnych warunków fizjologicznych pacjenta modele – SLIM – skuteczne nawet przy dużych obciążeniach, ULTRA – do stosowania razem ze stałymi aparatami ortodontycznymi, ULTRA MINI – dla dzieci i dorosłych o małych rozmiarach szczęki, a także o różnych wysokościach zwarcia – w wersjach High, Medium i Low.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *