Jak skutecznie dbać o swoją skórę przez cały rok

Utrzymanie pięknej i zdrowej skóry wymaga codziennej pielęgnacji. Jeśli będziemy regularnie przestrzegać wskazówek przedstawionych przez nas w artykule, nasza skóra stanie się bardziej miękka, elastyczna, promienna i atrakcyjna. Co zrobić, aby zadbać o skórę całego ciała?

Podstawowe wskazówki, które pomogą w pielęgnacji skóry

Skóra staje się sucha po wyjściu spod prysznica? Ważne jest, aby codziennie używać delikatnych kosmetyków, które różnią się od standardowego mydła. Stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków powoduje przesuszenie skóry i uczucie dyskomfortu. Najlepszym środkiem używanym do mycia delikatnej skóry jest mydło bogate w lipidy. Warto również zwrócić uwagę na to, że dla skóry lepszym rozwiązaniem jest prysznic niż kąpiel, po której skóra staje się przesuszona. Do mycia ciała zaleca się używanie ciepłej, ale nie gorącej wody. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez przyjemnej ciepłej kąpieli, dlatego nie ma potrzeby, aby na zawsze odmówić sobie tej przyjemności, a jedynie zwiększyć częstotliwość brania prysznica zamiast kąpieli w wannie. Przed wyjściem z prysznica trzeba dobrze spłukać całe ciało, aby całkowicie pozbyć się pozostałego detergentu. Następnie można delikatnie wytrzeć całe ciało, unikając przy tym silnego szorowania skóry. W utrzymaniu zdrowej skóry bardzo ważne jest także codzienne nawilżanie skóry, które powinno stać się naszym nawykiem. Po delikatnym osuszeniu ręcznikiem możemy nałożyć odpowiedni krem, który zapewni naszej skórze odpowiednią regenerację. Nasza skóra często zaczyna wyglądać gorzej w okresie zimowym (szczególnie dotyczy to dłoni oraz twarzy), ponieważ to te części ciała są najbardziej narażone na niską temperaturę. Najprostszym rozwiązaniem jest zakładanie cieplejszych ubrań, kiedy wychodzimy na zewnątrz w wyjątkowo zimną pogodę. Skórę wysusza także wiatr oraz słońce.

Woda, dieta i odpowiednie kosmetyki 

Aby skóra była jędrna, organizm potrzebuje odpowiedniej ilości płynu. W tym celu musimy pić odpowiednią ilość wody – około 8 szklanek dziennie. Wydaje się to bardzo dużą ilością? Wcale tak nie jest! Jeśli będziemy pić regularnie w ciągu całego dnia (np. szklanka wody po wstaniu z łóżka, herbata na śniadanie, woda mineralna w ciągu dnia, herbata ziołowa wieczorem, przed snem), szybko zorientujemy się, że nie jest to wcale trudne zadanie. Bardzo ważne jest także utrzymanie zdrowej diety. Zbilansowana dieta jest korzystna nie tylko dla organizmu, ale także dla skóry. Do codziennej diety zaleca się włączenie owoców, warzyw, zdrowych źródeł białka, produktów zbożowych oraz ryb. W utrzymaniu zdrowej skóry pomagają także kosmetyki do pielęgnacji oraz odpowiedni ilość snu. Zapotrzebowanie na sen jest uwarunkowana genetycznie, dlatego każdy musi dostosować ilość snu do swoich potrzeb, jednak zazwyczaj organizm potrzebuje ok. 7-9 godzin snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *