Masz problemy z kręgosłupem? Zadbaj o wygodny sen

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to na czym śpimy, znacząco wpływa na stan naszego kręgosłupa. Ciągła praca oraz intensywny tryb życia również przyczyniają się do nasilenia dolegliwości bólowych – nie tylko kręgosłupa, ale także szyi czy głowy. Większość z nas sięgnie po różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne i tabletki przeciwbólowe, zapominając o tym, że właściwe dopasowanie materaca, na którym śpimy, to tak naprawdę klucz do sukcesu, jeśli chodzi o zminimalizowanie dokuczliwych boleści. Jeśli zastanawiacie się jak wybrać odpowiedni materac, aby zadbać o swoje plecy, to czytajcie dalej.

Wybór materaca ze względu na wady postawy

Najczęściej spotykanymi wadami postawy są skolioza, lordoza i kifoza. I to właśnie te schorzenia determinują wybór właściwego materaca do spania. Szacunkowo skolioza wykształca się u połowy populacji. Można spotkać jej wiele odmian, na które wpływ ma m.in. miejsce skrzywienia, jego forma, a także wiek, w którym wada się uwidoczniła. Jeśli z jakiegoś powodu osoby z tym schorzeniem przerwą leczenie, to jakość ich życia może się znacznie pogorszyć. Istnieje duże prawdopodobieństwo występowania silnych bólów oraz obniżenia sprawności, co w konsekwencji może prowadzić do kalectwa. Wobec tego konieczne jest dostosowanie materaca do krzywizn ciała w taki sposób, aby nie powodował ucisku poprzez nadmierną twardość, ani nie dopuszczał do zapadania się ciała. Dobrze sprawdzą się tutaj materace Katowice, ponieważ pasują do tradycyjnych łóżek, a ich wybór jest duży.

Podczas wyboru materaca dla osoby z lordozą trzeba pamiętać o tym, że nie może on pogłębiać wady poprzez wygięcie kręgosłupa. Dlatego też należy zdecydować się na materac o średnim stopniu twardości, który dopasuje się do krzywizn kręgosłupa, odciążając w ten sposób odcinek lędźwiowy.

W sytuacji występowania kifozy powinniśmy pamiętać o tym, że najważniejsze jest odciążenie kręgosłupa. W związku z tym właściwie dobrany materac musi dawać podparcie w części piersiowo-szyjnej. Warto postawić na model twardy lub średnio-twardy, który nie będzie powodował zapadania się w nim pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *