Kremy z emolientami czy to coś dla mnie

Emolienty od zawsze stosowane, są w kosmetyce na dużą skalę, możemy spotkać je w kremach, szamponach, żelach, odżywkach. Doceniane, są dzięki swoim właściwością nawilżającym i regenerującym. Emolienty nie posiadają sztucznych składników, dzięki temu korzystnie działają nawet na delikatną skórę. Polecane, są osobom z łuszczycą lub, z atopowym zapaleniem skóry. Czy jednak kremy z emolientami działają pozytywnie na wszystkich?

Skład emolientów

Emolienty mają wiele drogocennych właściwości, które jednocześnie różnią się od siebie w zależności od postaci preparatu. Kremy z emolientami posiadają takie składniki jak:

  • Kolagen, retinol, kwas hialuronowy- zapobiegają procesom starzenia,
  • humektanty- pozwalają zatrzymać wodę w skórze,
  • ceramidy, trójglicerydy, kwas linolowy oraz oleje roślinne- pomagają odbudować uszkodzoną warstwę lipidową naskórka.
  • substancje okluzyjne np. wazelina- tworzą na naskórku cienką barierę ochronną, która zapobiega utracie wody z głębszych partii skóry.

Emolienty pod oczy stosowane przed zaśnięciem, redukują oznaki zmęczenia, poprawiają napięcie skóry i odpowiednio ją nawilżają.

Kiedy stosować krem z emolientami

Krem z emolientami możemy stosować kiedy czujemy, że mamy suchą skórę, ale najlepiej robić to regularnie, aby nasza skóra zawsze wyglądała na odżywioną. Emolienty najlepiej wchłaniają się w mokrą skórę, dlatego regularne stosowanie kremu tuż po kąpieli, gdy skóra jest miękka i wilgotna, da nam najlepsze rezultaty. Warstwa ochronna powstała przy użyciu kremu utrzymuje się nawet do 6 godzin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *