Przeprowadzkowe przesądy – czy znasz wszystkie

Każdego roku wiele osób decyduje się na przeprowadzkę. Najczęściej mieszkańcy małych miejscowości przenoszą się do dużego miasta, takiego jak Warszawa, gdzie jest znacznie lepszy rynek pracy i o wiele więcej możliwości zarobkowe.

Przeprowadzka bardzo często kojarzy nam się z bałaganem i stresem, ale jest to również ekscytujące wydarzenie w naszym życiu, ponieważ wyprowadzamy się do nowego, wymarzonego domu. Niezależnie od tego, gdzie się wybieramy, istnieją pewne przesądy, o których warto wiedzieć.

Jakie są najpopularniejsze przesądy przeprowadzkowe

Przeprowadzka w Warszawie może być zorganizowana szybko i skutecznie tylko wtedy, gdy dobrze wszystko zaplanujemy. Oprócz sporządzenia listy mebli, sprzętów i drobniejszych rzeczy, które chcemy przewieźć, warto także zapoznać się z najpopularniejszymi przesądami przeprowadzkowymi, aby uniknąć pułapek losu.

Według niektórych stereotypów najlepszymi dniami na zmianę miejsca zamieszkania jest środa i sobota. Przeprowadzka w sobotę wróży ogólne szczęście dla domowników, natomiast w środę odwiedziny dużej liczby gości.

Popularny przesąd mówi również o tym, aby nie przenosić się w niedzielę, ponieważ jest to dzień święty i nie powinniśmy wtedy wykonywać żadnej pracy. Osoba, która wykona przeprowadzkę w niedzielę, może nie mieć długiego życia.

Kolejny zabobon dotyczy przeprowadzki w czasie wichury. Jeżeli podczas transportu mebli będzie towarzyszył porywisty wiatr, to znak, że może dojść do rozpadu rodziny.

Jeszcze inny przesąd mówi o tym, aby nie przeprowadzać się w listopadzie. Miesiąc ten uważany jest za pechowy i kojarzony ze świętem zmarłych.

Ciekawym uprzedzeniem jest również wniesienie stołu do nowego domu, jako pierwszego mebla. Ma on sprzyjać dobrym relacjom rodzinnym podczas spożywania wspólnych posiłków. Stół symbolizuje także jedność rodziny.

Jakie znaczenie w przesądach przeprowadzkowych mają świece

Wypalona do cna świeczka ma znaczenie w domach, w których ktoś umarł. Nasze babcie w każdym pomieszczeniu paliły świece i pozwalały im się wypalić do samego końca. Podobno w ten sposób dom stawał się w pełni oczyszczony.

Innym przesądem jest palenie świecy w oknie od południowej strony. Tutaj najważniejsze znaczenie ma kolor, ponieważ zależy od tego, co chcemy uzyskać.

Następujące kolory świecy oznaczają

czerwona – dotyczy osób, które poszukują miłości i czekają na swoją drugą połówkę,pomarańczowa – przeznaczona jest dla osób, które szukają wewnętrznej siły i chcą poczuć się pewnie w nowym mieszkaniu,niebieska – pomocna jest dla studentów, którzy chcą korzystnie zdawać egzaminy, ale jej wypalenie sprzyja także osobom podróżującym,żółta – przewidziana dla managerów oraz osób, które marzą o świetnej karierze zawodowej,zielona – polecana tym, którzy marzą o dobrobycie i bogactwie,fioletowa – stosowana jest najczęściej przez wróżki i osoby, które pragną rozwinąć swoją intuicję.

Przesądy czy zabobony przeprowadzkowe

Niezależnie od tego, czy wierzymy w przesądy, warto do transportu mebli wybrać doświadczoną firmę, która pomoże bezpiecznie przewieźć wszystkie nasze rzeczy. Na terenie Warszawy przez wielu klientów polecane są usługi przeprowadzkowe Aksel.

Powierzenie przeprowadzki specjalistycznej firmie jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem niż transport na własną rękę. Wszystkim zajmą się wykwalifikowani pracownicy, którzy dobrze zabezpieczą meble, cenne przedmioty ze szkła i porcelany, a także nietypowe wielkogabarytowe rzeczy. W ten sposób wszystko zostanie zorganizowane szybko i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *