Obalamy mity na temat masażu

Wielu osobom masaż kojarzy się z czymś egzotycznym, często z odległą Tajlandią. Wciąż dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z dobrodziejstwa masażu, biorąc go za zbędny luksus. A przecież ma on świetny wpływ na cały organizm! Aby z niego często korzystać, nie trzeba jechać do azjatyckich krajów, ani wydawać fortuny na profesjonalnego masażystę. Obalamy największe mity dotyczące masażu.

MIT PIERWSZY: Masaż to zbędny luksus

Masaż ze względu na swoje dobroczynne działanie, powinien być jak najczęściej stosowany. Zwłaszcza w społeczeństwach zachodnich, gdzie brakuje aktywności fizycznej i dominuje siedzący tryb życia. Masaż przyśpiesza krążenie krwi, zwiększa przemianę materii, dotlenia tkanki i przeciwdziała zakrzepom. Skutecznie łagodzi także bóle kręgosłupa. Ma korzystny wpływ na mięśnie, poprawiając ich elastyczność. To nie żadnej luksus, a zdrowy i korzystny dla organizmu nawyk!

MIT DRUGI: Masaż tylko w egzotycznych krajach

Masaż nie jest domeną tajskich specjalistów. W Polsce nie brakuje profesjonalnych masażystów, których spotkać można w gabinetach czy salonach odnowy kosmetycznej. Prosty masaż można też wykonać samemu albo poprosić o pomoc bliską osobę, chociażby partnera lub partnerkę. Nawet proste i nieskomplikowane ruchy sprawiają, że masaż w domu staje się prawdziwą przyjemnością, przynosi odprężenie i dobre samopoczucie. A z czasem nabiera się wprawy i precyzji w masażu.

MIT TRZECI: Nie można samemu wykonać profesjonalnego masażu

Wiele osób uważa, że wykonanie samemu profesjonalnego masażu nie jest możliwe. To nieprawda. Z pomocą przychodzą tutaj specjalne masażery, zawierające różne funkcje i dające możliwość regulowania parametrów masażu. Urządzenia różnią się wielkością, kształtem czy możliwościami. Przykładowo, fotel masujący świetnie sprawdzi się w przypadku osób z bólami kręgosłupa. Z kolei masażer w kształcie pistoletu pozwala na wykonanie masażu ostukującego. Osobom aktywnym natomiast polecić można platformę wibracyjną, która zwiększy efektywność treningu. Gdzie jednak znaleźć taki masażer? Szeroki wybór urządzeń wysokiej jakości oferuje sklep Casada, ofertę znaleźć można na https://casada.pl/.

Masaż ma wiele zalet. Jego wadą jest to, że wymaga systematyczności. Chodzi więc o stworzenie nawyku! Szybko jednak można się przekonać na własnej skórze o dobrodziejstwach masażu, dlatego znalezienie na niego czasu nie powinno być problemem. Nie trzeba inwestować w zagraniczną wycieczkę czy regularne wizyty w salonie masażu. Zamiast tego lepiej postawić na własne urządzenie masujące, które służyć będzie każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *