Jak przeprowadzić analizę dokumentów kredytów frankowych

Dla przeciętnego człowieka umowa jest tak napisana, że nie można z niej nic zrozumieć. Podpisujemy często coś, czego nie rozumiemy, ale chcemy mieć kredyt i w tym czasie to dla nas jest najważniejsze. Właśnie takie problemy z umowami mają te osoby, które lata temu zaciągały kredyty we frankach szwajcarskich. Dzisiaj powoli zaczyna się walka o swoje prawa przed sądami, ale aby to zrobić konieczne jest sprawdzenie umowy.

Prawnik sprawdza bardzo wnikliwie wszystkie zapisy

Profesjonalnie przeprowadzona analiza dokumentów frankowych przez prawnika jest bardzo ważna. Właśnie wtedy dowiemy się czy mamy jakiekolwiek szanse na wygranie sprawy czy nie? To, dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do prawników w tej sprawie. Co trzeba przesłać do kancelarii:

  • umowę kredytową,
  • aneksy do umowy o ile takie są.

Wtedy prawnicy w ciągu jednej doby odpowiedzą nam czy można składać pozew do sądu czy nasza sprawa niestety się do tego nie kwalifikuje. 

Rozpoczęcie sprawy w sądzie

Jeśli umowa zawiera nieprawidłowe zapisy to jest dla nas ogromna szansa. Trzeba będzie złożyć pozew do sądu, do którego bank przynależy. Prawnicy będą reprezentować nas przed sądem. Będą powoływani różni świadkowie, dlatego trzeba się liczyć z tym, że trochę czasu to potrwa. Warto, zatem jak najszybciej skontaktować się z kancelarią. Tam dowiemy się wszystkiego o sprawach związanych z unieważnianie czy przewalutowaniem kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Nie można odpuszczać bankowi, bo oni nie podarowaliby nam nawet jednej złotówki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *