Wszystko, co musisz wiedzieć o kładzeniu dachu

Położenie dachu to zadanie, które wymaga nie tylko wstępnego projektu i wiedzy, ale i fachowej ręki. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak położyć dach na swoim domu w profesjonalny sposób, przy użyciu najlepszych materiałów. Doradzimy również, gdzie najlepiej kupić materiały do położenia na swój dach.

Od czego zacząć?

Rodzaj pokrycia dachowego, jakie wybierzemy, zależy od bryły budynku oraz liczby pięter. Najłatwiej jest zaprojektować dach na domu kwadratowym, bez poddasza. Wtedy po prostu możemy zdecydować się na dach płaski albo jednospadowy. Materiał na instalacje takiego poszycia również jest tańszy, a same wykonanie pracy szybsze. Wiąże się to również z mniejszym zagrożeniem, na przykład dla dekarza.

Jednak wiadomo, że nie każdemu podobają się dachy tego typu lub po prostu posiadamy projekt domu, który nie uwzględnia takiego sposobu instalacji dachu. Dlatego poniżej znajdziesz inne metody kładzenia dachów, które przetrwają długie lata.

Pokrycia dachowe bez tajemnic

Pokrycie dachowe możemy wybierać spośród blachodachówek lub blach trapezowych. Najczęściej, ze względu na walory estetyczne i montażowe. Blachodachówkę montuje się przede wszystkim szybciej, ale za to blacha trapezowa zdaje się być odporniejsza na działanie deszczu, śniegu lub innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie możemy również zapomnieć, że pod każdym rodzajem poszycia, stosowana jest tak zwana podbitka z blachy. Zapewnia ona dobrą izolację oraz umacnia całość dachu. Podbitkę taką stosuje się najczęściej pod blachodachówki modułowe lub zwykłe, ponieważ dzięki niej również szybciej się je montuje.

Gdzie kupić materiał na dach?

Jeśli jesteś ciekawy, gdzie kupić profesjonalnej jakości blachę na dach, koniecznie zajrzyj na tę stronę internetową: https://glinmet.pl/.

Tam kupisz produkty na dach bezpośrednio od producenta, w najlepszej jakości oraz cenie do niej adekwatnej. Glinmet posiada również szeroki wybór blachodachówek, więc tym bardziej warto zapoznać się z jego ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *