Regały – nieodłączny element każdego biura

Idea dedykowanego biura domowego zmieniła się z wyjątkowej i „dodatkowej” przestrzeni w coś, co jest obowiązkowe w ciągu ostatnich kilku lat. Zmieniający się styl życia, technologia, która pozwala nam coraz częściej pracować z domu, a inteligentne zarządzanie zasobami sprawiło, że domowe biuro stało się znaczącą częścią w projektach nowych mieszkań i domów. Regały biurowe odgrywają dużą rolę w prawie każdej koncepcji biurowej – niezależnie od tego, czy są to regały z półkami otwartymi, na dokumenty umieszczone na ścianie, lub które stoją do niej prostopadle i służą jako przegrody pomieszczeń. Czy też wolnostojące pełne szafy jako eleganckie systemy przechowywania. Wyzwanie polega zawsze na zjednoczeniu formy i funkcji w danym meblu.

Regał z półkami otwartymi

Najłatwiejszym i niewątpliwie najbardziej imponującym sposobem na dodanie przestrzeni do przechowywania rzeczy w biurze jest regał z półkami. Jeśli mamy miejsce warto zamieć całą ścianę na szereg półek z dwoma lub trzema regałami. Taka otwarta, komunikatywna i indywidualna forma ze ścianą wypełniona półkami będzie akcentującą ścianą, a jej różnorodna zawartość wprowadzi kontrast dla pozostałego stonowanego wystroju biura.

Kontrastowy regał wolnostojący

Jeśli zależy nam na dużym kontraście jeden, można dodać wolnostojący regał z półkami, z bardziej wyrazistym kolorem niż reszta mebli w biurze. W sklepie Akord mamy do wyboru trzy kolory: biały, dąb, wenge. Jeśli na przykład połączymy biały regał na książki z fotelem lub krzesłami tapicerowanymi, zapewni to stworzenie wielofunkcyjnego i wygodnego biura. Regał w kolorze jasnego dębu pasuje do tylu skandynawskiego.

Wiele opcji razem

Jeśli mamy poczucie, że regał biurowy z otwartymi półkami, wymaga ciągłego utrzymania porządku, ale potrzebujemy jednak szybki dostęp do niektórych dokumentów, warto rozważyć opcję łączącą dwa rozwiązania. Regał z półkami może być podzielony na pół – z jednej strony otwarty z drugiej z drzwiczkami. Połączenie otwartych półek z zamkniętą szafką daje możliwość ukrycia bałaganu. Taki system uzupełnia się, tworząc fascynującą grę przejrzystości i solidności.

W przypadku gdy potrzebujemy szuflady na drobiazgi, a nie mamy miejsca na dodatkową szafkę lub kontener z szufladami, wybierzmy opcję łączącą trzy elementy: regał z szufladami, który ma półki częściowo otwarte i schowane.

Regały pełne

Nie jesteś wielkim fanem otwartych półek? Nawet małe domowe biuro będzie eleganckie i oferuje dużo miejsca do przechowywania dzięki zamkniętym regałom. W tym zastosowaniu rezygnujemy z dodatkowego wizualnego uroku, jaki przynoszą eleganckie, regały z półkami, ale jest to zdecydowanie właściwy wybór dla tych, którzy nie chcą spędzać zbyt dużo czasu na dekorowaniu, czyszczeniu i organizowaniu. Zawsze można dodać kilka pojedynczych półek np. nad biurkiem. Gdy obawiamy się, że zamknięty regał, będzie sprawiał wrażenie ciężkiego i przytłoczy przestrzeń. Wybierzmy klasyczny styl, który zawsze obejmuje jasne kolory. Biały regał w standardowym stylu będzie przez cały czas wyglądać stylowo i drogo.

Właściwe regały do domowego biura nie dotyczą wyłącznie tego, co modne. Ma to więcej wspólnego z konkretnymi potrzebami i charakterem pracy. Jeśli jesteś osobą, która spędza większość czasu na laptopie i potrzebujesz tylko miejsca na półce na kilka dodatkowych książek akcesoriów i gadżetów, to jeden regał z półkami wraz z małą szafką powinno wystarczyć. Z drugiej strony zapalony rzemieślnik lub artysta zdecydowanie potrzebuje znacznie więcej zarówno pod względem przechowywania, jak i regałów.

Dowiedz się więcej http://sklep.akord.net.pl/37-regaly-biurowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *