Od kiedy poduszki dla dzieci?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to dla rodziców ogromna radość i wyzwanie. Rodzice chcą zapewnić swojemu dziecku wszystko co najlepsze, zadbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Najczęściej rodzice wiedzą, jak ważny dla prawidłowego rozwoju małego człowieka jest komfort snu.

Dlatego też starają się go zapewnić odpowiednio przygotowując miejsce. Kupują łóżeczko niemowlęce oraz niezbędne wyposażenie, którym są: wygodny, twardy materac, ochraniacz na łóżeczko, pościel bawełniana dla dzieci
poduszki dla dzieci oraz odpowiednie dla wieku zabawki: grzechotki, mobile, maskotki. Bardzo często montują także elektroniczną nianię, która czuwa nad snem malucha. Wyposażenie łóżeczka powinno być najwyższej jakości, posiadać certyfikaty instytutu matki i dziecka.

Najlepiej, by wykonane było z naturalnych materiałów: drewna, lnu, bawełny lub z wysokiej jakości plastiku pochodzącego ze znanego źródła i pozbawionego szkodliwych składników. Oprócz wygodnego łóżeczka z pościelą i dodatkami trzeba zapewnić dziecku odpowiednią ilość bodźców działających na wszelkie zmysły. Stąd coraz większą popularnością cieszą się maty i zabawki sensoryczne. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsze wyposażenie pokoju dziecięcego nie wystarczy, bo przecież w życiu niemowlaka najważniejsza jest czuła opieka i miłość rodziców przejawiająca się w dotyku, karmieniu, mówieniu i śpiewaniu.

Trzeba też dziecku zapewnić odpowiednią dawkę świeżego powietrza, o które w miastach, zwłaszcza zimą jest stosunkowo trudno. Jeśli więc jest taka możliwość, warto jak najczęściej z miasta wyjeżdżać, by zapewnić dziecku świeże, nieskażone powietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *