Najgorsze produkty na lunch do biura

By mieć energię na cały dzień pracy, warto poświęcić nieco czasu na przygotowanie posiłków i przekąsek do biura. Z jakiego rodzaju produktów lepiej zrezygnować szykując lunch do biura?

Jedzenie do biura powinno być zróżnicowane. Kanapki z serem, owszem, robi się bardzo szybko, lecz nie dostarczają one żadnych wartości odżywczych i nie są sycące. W jaki sposób urozmaicić można ich smak? Pomysłów jest tutaj całe mnóstwo. Bazą kanapki do pracy może być zarówno gotowy serek śmietankowy, jak i przygotowany samodzielnie twarożek czy pasta warzywna. Oprócz tego, zawierać powinna ona wędlinę oraz warzywa. Smak kanapki doskonale uzupełni sos, najlepiej przygotowany w domu. Poza nią, w skład lunchu wchodzić mogą również sezonowe owoce.

Kolejna grupa produktów, która nie sprawdzi się w roli lunchu do biura to zupki instant oraz chińskie. Fakt, iż wymagają one jedynie zalania wodą sprawia, że spora część osób wybiera je jako obiad do pracy. Niestety, tego typu dania zawierają całe mnóstwo konserwantów oraz pustych kalorii. Co więcej, zawarty w nich glutaminian sodu wywoływać może zawroty głowy i nadmierną potliwość. Znakomitą alternatywą dla takich niezdrowych zupek będą te przygotowane w domowej kuchni. Ich przyrządzenie zajmuje zaledwie kilka minut, a do tego celu wykorzystać można dowolne warzywo.

Sporo osób podczas pracy podjada chipsy, paluszki czy ciasteczka. Skutecznie oszukują one głód, lecz nie dostarczają organizmowi składników odżywczych. Do wyboru jest całe mnóstwo sycących, równie smacznych przekąsek. Doskonale sprawdzą się tutaj między innymi różnego rodzaju orzechy, bakalie czy suszone owoce. To świetne źródło zdrowych tłuszczy, węglowodanów, minerałów oraz błonnika. Raz na jakiś czas w pracy zjeść można także wafle ryżowe.

W roli jedzenia do pracy nie sprawdzą się także produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Do kategorii tej zalicza się między innymi muesli, banana czy makaron z dodatkiem sosu. Po zjedzeniu tego typu produktów poziom cukru w organizmie znacząco rośnie. Przez około 30 minut, owszem, mamy energię do pracy i jesteśmy najedzeni. Niestety, krótko po tym stajemy się senni. Dobrą alternatywą dla wymienionych powyżej produktów może być między innymi gorzka czekolada czy sałatka przyrządzona na bazie świeżych warzyw.

Pisząc o kwestii, jaką są najgorsze produkty na lunch do biura, warto wspomnieć o tych, których jedzenie nie jest wskazane ze względu na panujący w miejscu pracy savoir vivre. Do kategorii tej zaliczają się między innymi wyroby o intensywnym zapachu. Są to między innymi: tuńczyk, śledzie, jajka, cebula oraz czosnek. By nie przeszkadzać współpracownikom, lunch najlepiej zjeść w biurowej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *