Jak wybrać akumulator do wózka widłowego

Elektryczne wózki widłowe to praktyczne pojazdy stosowane w wielu zakładach przemysłowych i dużych halach przemysłowych. Ich główną zaletą jest całkowity brak emisji spalin, dzięki czemu mogą pracować w zamkniętych pomieszczeniach. Ich wydajność jest uzależniona jednak od rodzaju i jakości zasilającego je akumulatora.

Akumulator do wózka widłowego – jaki wybrać

Popularne widlaki mogą być zasilane za pomocą dwóch rodzajów baterii. Pierwszy z nich to akumulatory AGM. Oto ich główne cechy:

  • Brak konieczności uzupełniania elektrolitu – dlatego też często nazywane są bezobsługowymi;
  • Brak ryzyka wycieku – elektrolit znajduje się w specjalnym separatorze z waty szklanej;
  • Duża odporność na wysokie temperatury oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne;
    Stosowane są w przypadku transportów na krótkich trasach i niezbyt intensywnym użytkowaniu.

Drugi rodzaj akumulatorów to tak zwane baterie trakcyjne. Cenione są one przez użytkowników między innymi za:

  • Bardzo dużą żywotność;
  • Możliwość intensywnej pracy przez długi czas – ciągła praca nie jest dla nich problemem;
  • Dużą wytrzymałość mechaniczną;
  • Bezpieczeństwo użytkowania.

To jaki rodzaj akumulatora wybrać uzależnione powinno więc być od jego przeznaczenia. Urządzenia, które pracować będą w bardzo intensywny sposób, pokonywać długie trasy każdego dnia powinny być zasilane za pomocą akumulatorów trakcyjnych. Natomiast mniejsze modele, które nie są tak mocne eksploatowane, przystosowane są do montowania w nich baterii AGM.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru akumulatora do wózka widłowego

Ważnym parametrem jest z pewnością pojemność danego akumulatora, gdyż bezpośrednio przekłada się ona na jego wydajność. Drugim kluczowym czynnikiem jest jakość akumulatora, dlatego tez warto zwrócić uwagę na producenta danego modelu i opinie o nim jakie można znaleźć w Internecie. Jeżeli produkt jest dobry, to na pewno się o tym dowiesz, czy to na forach specjalistycznych, czy też w mediach społecznościowych.
Naszym zdaniem godne polecenia są akumulatory polskiej firmy Bater. Produkuje ona baterie na światowym poziomie. Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://www.bater.pl/baterie-trakcyjne-pzs-i-pzb-do-wozkow-widlowych-i-platformowych/. Znajdują się tam dane techniczne, rozbudowane opisy oraz informacje o tym, gdzie i jak zakupić te znakomite produkty.

Jak widzisz, wybór akumulatora do wózków widłowych nie jest trudny, jeżeli wiesz, na co zwrócić uwagę i do jakiego rodzaju urządzenia ma być zastosowany. Dzięki temu każdy wózek będzie wydajny, sprawny i gotowy do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *