Skuteczna pielęgnacja brody

W ostatnich latach w świece mody eksplodował niezwykle męski styl „na drwala”. Poza charakterystyczną koszulą w kratę, mężczyźni lubujący się w tej stylizacji wyróżniają się obfitym zarostem. Nie wystarczy jednak posiadać brodę, aby szczycić się mianem drwala. Trzeba również wiedzieć jak prawidłowo i skutecznie dbać o brodę. Oto kilka wskazówek dzięki, którym Twoja broda będzie zawsze zachwycała, bez względu na długość czy kształt.

Codzienna higiena

Broda, podobnie jak włosy, wymagają codziennej higieny. Szczególnie, że narażona jest na zabrudzenia podczas spożywania posiłków, gromadzenie się kurzu czy sebum. Sama woda nie wystarczy do odpowiedniego oczyszczenia szczeciny, dlatego warto użyć w tym celu odpowiednie kosmetyki do brody. Zastosowanie specjalnego szamponu do umycia brody zaowocuje oczyszczeniem jej z wszelkich zapachów oraz zanieczyszczeń, a także przygotuje na dalszą stylizację. Podobnie jak w przypadku włosów głowy, tak i z brodą: po umyciu trzeba ją uczesać. Zabieg tan nadaje odpowiedni kształt brodzie i ułatwia jej modelowanie. Do wyczesywania szczeciny polecany jest kartacz do brody. Potocznie mówiąc jest to szczotka, która dzięki swojemu kształtowi ułatwia rozczesywanie i modelowanie brody. Jej zadaniem jest również usuwanie zrogowaciałego naskórka nawarstwiającego się pod brodą.

Modelowanie brody

Podobnie jak podcinanie końcówek włosów głowy, równie ważne jest regularne przycinanie brody. Pomaga to w nadaniu jej właściwego kształtu oraz utrzymaniu w jak najlepszej kondycji. Niesfornie wystające kosmki włosów brody, to zmora każdego eleganckiego Pana. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi balsam do brody. Po pierwsze nawilża on włosy brody dzięki czemu nadaje jej jedwabistości w dotyku. Pomagają także w formowaniu oczekiwanego kształtu, przygotowując jednocześnie brodę do odpowiedniego modelowania. Wymaga ono posiadania odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do specyficznego charakteru włosów brody. Profesjonalną serię kosmetyków dla brodaczy oferuje sklep Barbersupply.pl – sprawdź sam na: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553888-BRODA-I-WASY.html. Pielęgnacja brody nie będzie już więcej trudnością. A jeżeli mimo to nie czujemy się na siłach by samodzielnie modelować kształt szczeciny, to powierzmy to zadanie profesjonaliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *