Jak odżywiać i pielęgnować włosy niemowlaka

Przyjście na świat potomka to ogromne wydarzenie łączące się z wieloma nowymi obowiązkami i radością. Miłość i opieka mogą nie wystarczyć, aby zapewnić pociesze jak najwięcej uśmiechu. Istotne znaczenie mają też zabiegi pielęgnacyjne skóry czy włosów.

Mycie głowy

Część noworodków przychodzi na świat z pokaźnym owłosieniem, włosy innych zaś bardziej przypominają puszek. Są też maluszki niemal całkowicie łyse. W każdym przypadku wymagana jest odpowiednia pielęgnacja włosów noworodka. Zwykły szampon używany przez starsze rodzeństwo czy dorosłych nie jest najlepszym pomysłem. Optymalną pielęgnację i ochronę wrażliwej skóry głowy oraz mieszków włosowych mogą zapewnić tylko kosmetyki opracowane specjalnie z myślą o noworodkach. Szampon dla dzieci mających kilka miesięcy to specjalnie dobrana receptura oparta na delikatnych środkach myjących i naturalnych substancjach odżywczych. Podobny skład powinna zawierać chętniej wybierana odżywka do włosów niemowlaka, wolna od sztucznych barwników i zbędnych substancji zapachowych.

Polecanym wyborem jest szampon z linii Johnson’s Baby z formułą no more tears, który nie szczypie w oczy i jest niezwykle delikatny dla maluszków. Po umyciu zaś nie należy suszyć włosów niemowlęcia suszarką lub innym urządzeniem emitującym ciepłe powietrze, ponieważ zbyt wysoka temperatura może osłabić cebulki włosów. Kolejnym pomysłem na dobrą kondycję włosów i skóry jest delikatna odżywka do włosów noworodka w sprayu – jak JOHNSON’S® Shiny Drops z olejkiem arganowym i proteinami jedwabiu. Co warte podkreślenia, głowy niemowlaka nie powinno się myć codziennie, za wyjątkiem upalnego lata, kiedy pociecha poci się bardziej niż zazwyczaj. Po umyciu i delikatnym wysuszeniu ręcznikiem pora na uczesanie. Najlepiej posłużyć się delikatną i miękką szczotką z włosia. Regularne szczotkowanie pełni jednocześnie funkcję masażu wzmacniającego cebulki i mieszki włosowe.

Delikatne kosmetyki nie tylko pielęgnują, ale też sprawiają, że kąpiel dla maluszka jest przygodą. To także doskonała zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *