Fenomen zabiegu liposukcji w salonie kosmetycznym

Czasem pomimo drastycznej diety nie udaje ci się schudnąć. Wiele kobiet ma ten sam problem. Chcą pozbyć się krągłości. Czasem jest tak, ze pomimo diet i ćwiczeń udaje im się schudnąć, ale tłuszcz, przykładowo na brzuchu, nie znika. Na szczęście medycyna estetyczna w dzisiejszych czasach oferuje rozwiązanie tego problemu. Rozwiązaniem jest zabieg odsysania tłuszczu, czyli tzw. liposukcja.

Koszt takiego zabiegu waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Cena uzależniona jest od powierzchni ciała, z której chcesz usunąć tłuszcz. Operacja trwa do kilku godzin, ze znieczuleniem miejscowym. Jest przeprowadzana przez chirurga plastycznego, który robi małe nacięcia skóry, w niewidocznych miejscach, po czym wprowadza grubszą igłę podłączoną do urządzenia ssącego. Po zabiegu chirurg zakłada szwy, oraz opatrunki uciskowe, które mają zapobiec krwawieniom i siniakom. Po zabiegu pacjent zostaje na obserwacji około dwóch dni.

Gdy skóra się zregeneruje po operacji, konieczne będą ćwiczenia i dieta, w celu utrzymania sylwetki. Zabieg liposukcji jest również popularny wśród mężczyzn. Ma na to wpływ przede wszystkim kult idealnego ciała. Czasem mężczyzna chce wyglądać idealnie, jak jego partnerka i decyduje się na ten zabieg.

W niektórych przypadkach operacja jest jedynym wyjściem dla faceta na wyjście z lipomastii. Męskie piersi obniżają samoocenę wielu mężczyzn, dlatego decydują się na liposukcje. Daje najlepsze i szybkie efekty. Jak widać, nie tylko kobiety korzystają z szerokiej palety usług medycyny estetycznej. Jak każdy zabieg, tak i ten niesie za sobą pewne ryzyko. Podczas zabiegu może wystąpić reakcja alergiczna na znieczulenie, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. Do najczęstszych powikłań należą infekcje, oraz krwawienie.

Wskazówki dotyczące zabiegu na liposukcja Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *