Działanie maszyny do uszczelniania szwów

Specjalistyczna odzież ochronna i robocza wymaga zastosowania specjalnych taśm, które zabezpieczają szwy przed zniszczeniem i dostaniem się wilgoci. Taśmy do uszczelniania szwów stosuje się także podczas produkcji namiotów i markiz sklepowych, plandek, toreb, butów i plecaków. Dzięki tego rodzaju akcesoriom odzież straży pożarnej, służb mundurowych czy medycznych jest doskonale zabezpieczona przed rozdarciem i zawilgoceniem. Aby jednak profesjonalnie uszczelnić szwy, niezbędne staje się wykorzystanie specjalnych maszyn do ich uszczelniania.

W jaki sposób działa maszyna do uszczelniania szwów

Maszyna sterowana jest elektronicznie, co jest sporym ułatwieniem podczas wykonywania pracy. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu gorącego powietrza, dzięki któremu naklejana jest taśma uszczelniająca na szew materiału. Pozwala to na doskonałe zabezpieczenie i wzmocnienie szwów, a także gwarantuje uzyskanie wysokiego poziomu szczelności, jak i również wodoodporności. Dzięki nowoczesnej i przemyślanej konstrukcji urządzenie wyposażone jest w szereg udogodnień, takich jak m.in. regulowana pozycja dyszy, pozwalająca na szybką zmianę jej położenia, automatyczny obcinacz taśmy z rolką, który pozwala na precyzyjne wgrzanie końcówek, czy podajnik taśmy, mający za zadanie idealnie ja naprężyć i zapobiec deformowaniu.

Jakie zalety posiada maszyna

Tego rodzaju urządzenie wyposażone jest także w pochylone ramię oraz duży stół roboczy, którego powierzchnia ułatwia i usprawnia pracę operatorowi. Dzięki temu, że maszyna do uszczelniania szwów wyposażona jest w cyfrowy licznik zużycia taśmy, operator może kontrolować jej stan. Posiada również system pomiaru i odczytu prędkości. W urządzaniu można szybko wymienić grzałkę i skontrolować temperaturę w dyszy. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość zmiany ciepłoty, nacisku i prędkości niezależnie od siebie. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w funkcję automatycznego systemu cofania napędu.

Inwestycja, która zawsze się opłaci

Uszczelnianie szwów jest specjalistycznym procesem, w którym maszyny odgrywają kluczową rolę. Dlatego szwalnie, które zajmują się szyciem odzieży wodoodpornej i ochronnej oraz namiotów, plandek czy markiz powinny w takie urządzenia zainwestować. Ich wykorzystanie jest niezbędne, ponieważ dzięki nim proces produkcyjny przebiega zdecydowanie szybciej, dzięki czemu zakład krawiecki jest w stanie zrealizować wszystkie zamówienia na czas. Przy masowej produkcji ma to ogromne znaczenie, ponieważ firmy nie mają żadnych przestojów. Takie maszyny działają bezawaryjnie i niezawodnie. Inwestycja w nie zawsze się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *