Do czego służy elastyczny słupek uchylny

Słupek blokujący elastyczny to rodzaj słupka drogowego wykonywany z tworzyw sztucznych zapewniających im odpowiedni stopień elastyczności, dzięki czemu po kontakcie z przyłożonym obciążeniem słupek uchylny niemal natychmiastowo powraca do swojej pierwotnej pozycji. Czym wyróżniają się słupki uchylne i do czego one służą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Słupki uchylne elastyczne – czym się charakteryzują

Słupki uchylne to elementy wytwarzane z miękkich tworzyw sztucznych, takich jak PCV, poliuretan czy guma. Wyróżniają się one szeregiem pozytywnych właściwości technicznych, takich jak wysoka wytrzymałość i odpornością na szkodliwe oddziaływanie otoczenia. Słupki uchylne charakteryzują się także doskonałymi właściwościami eksploatacyjnymi, które zapewniane są przez niską masę wyrobów z tworzyw sztucznych zapewniającą łatwość ich transportu i montażu.

Przede wszystkim jednak, słupki uchylne elastyczne posiadają wysoki stopień elastyczności i są całkowicie odporne na zgniatanie. Przekłada się to na możliwości, jakie stwarza ich zastosowanie – pozwalają one m.in. na uzyskanie pełnego wychylenia do 90°, a także błyskawiczny powrót do pozycji pionowej po najechaniu czy uderzeniu w dany słupek. Przy tym, słupki uchylne przeznaczone do zastosowań drogowych wyposażone są w podstawę z otworami na kołki, które pozwalają przymocowanie słupków do podłoża oraz zapewniają ich stabilność.

Do czego służy elastyczny słupek uchylny


Słupek blokujący elastyczny to element przeznaczony do zabezpieczania przestrzeni drogowych, przemysłowych i miejskich, które są wyłączone z użytku oraz wymagają zablokowania wjazdu na określony teren. Z powodzeniem wykorzystywane są one w przestrzeniach, takich jak parkingi, hale magazynowe czy garaże w celu realizacji rozmaitych zadań. Do najczęstszych zastosowań słupków elastycznych zalicza się m.in.:

  • wyznaczenie określonych ciągów komunikacyjnych,
  • rozdzielanie pasów ruchu,
  • wygrodzenia poboczy,
  • odgrodzenia przestrzeni przeznaczonej na ruch pieszych,
  • wyznaczania stref pełniących specjalne zadania,
  • oddzielnie miejsc niebezpiecznych wymagających zachowania szczególnej ostrożności.

Blokujący słupek uchylny to wielozadaniowe rozwiązanie, które chętnie wybierane jest do powyższych zastosowań ze względu na swój uniwersalny charakter oraz brak uszkodzeń pojazdu i samego słupka podczas ich bezpośredniego kontaktu. Ponadto, słupki elastyczne wyposażone są w pasy z folii odblaskowej zapewniającej widoczność w nocy i w warunkach o ograniczonej widoczności, co przekłada się na szeroki zakres ich zastosowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *